to jsme my
Kdo jsme:
Lidé, kteří se rozhodli šlapat stopy na cestě života společně se čtyřnohými přáteli. Po mnoha letech zkušeností s různými plemeny psů jsme zůstali věrni bíglům. Nejen pro jejich líbivý a atraktivní vzhled, ale zejména pro veselou a nekonfliktní povahu, smysl pro legraci, oddanou lásku k rodině a nezkrotný temperament. A tak se strakatci stali neodmyslitelnou součástí našeho života, partnery, kteří doslova a do písmene s námi snáší to dobré i zlé.
A co je pro nás největší radostí, oceněním a zadostiučiněním z naší práce? To, když spokojení majitelé štěňátek přijedou po čase pro další čtyřnohý přírůstek do své rodiny.
Proč název CHAVERIM? Slovo pochází ze staré hebrejštiny a znamená PŘÁTELÉ. Toto slovo snad nejlépe charakterizuje povahu bíglů. Věřte, že se psy je život o mnoho veselejší a pestřejší. Dále už posuďte sami...
Naše aktivity
beagle aktivity agility beagle aktivity výstavy a zkoušky beagle aktivity psí akce, výlety a tábory
agility výstavy a zkoušky psí akce, výlety a tábory
Agility:
beagle agility Agility, to nás nejvíc baví. Běháme v rodině snad všichni, děti i dospělí. Je to bezva sport i zábava, jak pro psy, tak i pro nás.
Aktivně běhá a závodí fenka Bára (Carrie Chaverim), Daisy, a teď i její dcera Fíbí (Faia Chaverim). Naší domovskou základnou je agility klub Osa Doubravka v Plzni, ale jezdíme i na nejrůznější intenzivky, semináře, hobby i oficiální závody, kde se potkáváme a pookřejeme ve společnosti podobně "postižených" lidí i psů :-) Loňský rok jsme završili účastí na Mistrovství republiky bíglů v Ratěnicích, kde Fíbí vyhrála juniorskou kategorii a celkově si psí holky vedly velmi dobře. A co to agility vlastně je?
Inspirací pro tento poměrně mladý sport byly koňské parkúry, kdy Peter Meanwell v roce 1978 agility poprvé představil veřejnosti na Crufově výstavě v Anglii. Tímto spustil vlnu zájmu a nadšení o tento sport. V roce 1980 Kennel Club ustanovil řád agility a uspořádal první oficiální závody. V devadesátých letech dorazilo agility i do Čech. Po těžkých začátcích byl díky nadšencům v roce 1992 založen Klub agility ČR a tím začala doba strmého vývoje i neustále stoupajícího zájmu o tento krásný sport. Klub agility ČR se řídí řádem agility, jenž vychází z mezinárodního reglementu agility FCI. V preambuli je vystiženo asi to nejpodstatnější: „Agility je výchovná i zábavná činnost psovoda se psem. Podle nároků na výkon lze agility provozovat jako rekreační hru nebo vrcholový sport. Je určen pro psy všech plemen a psovody všech věkových skupin. Je to bezkontaktní sport se zvláštním důrazem na úzký a přátelský vztah s psovodem a radostí z pohybu, ve kterém pes bez vodítka a obojku překonává pod vedením psovoda různé překážky. Ze strany psovoda vyžaduje rychlé reakce, promyšlené vedení psa i sportovní výkon při běhu se psem. Oběma by mělo přinášet radost a prohlubovat jejich partnerský vztah."
Lze říct, že agility není ani tak sport jako spíš životní styl. Přináší nevšedně blízký, důvěrný vztah mezi psovodem a jeho psem, spoustu radosti, zážitků a pocitu souznění s tolik odlišným živočišným druhem, ale přesto nejlepším přítelem člověka.
beagle agility beagle agility
Rokycanská skočná podzim 2013. Kuba s Bárou 1. místo a Štěpán s Daisy 2. místo v juniorském běhu. Bára 2x 2. místo na plzeňských podzimních závodech v září 2013.
zobrazit více fotek...
beagle agility beagle agility
4. Rokycanská skočná, kluci výborně zaběhli s Daisinkou (Štěpán) 4. Rokycanská skočná, kluci výborně zaběhli s Daisinkou (Kuba)
beagle agility beagle agility
Štěpánek a Daisy Chaverim na Mrtnických trojzkouškách 2014 Fíbí (Faia Chaverim) na intenzivce v Nýřanech - "brždění na houpačce"
beagle agility beagle agility
Daisy - vždy vše s klidem a rozvahou, řídí se heslem: "není kam spěchat!" Bára: "když to miluje, není co řešit" aneb tak rychlá, že nestíhám zaostřit :-)
Výstavy a zkoušky:
Výstavy pro nás až taková zábava a radost není... Celý den se člověk a pes někam trmácí a poté čeká, projde se a zase čeká... Ale víme, že i to musí být. Potvrdit, že naši psi splňují standard plemene, a že vypadají tak, jak se na pravého bígla sluší a patří :-) Dělá nám radost, že si téměř stabilně držíme známky Výborná a někdy se podaří i výhry.

Lovecké zkoušky, to už je jiná nota. Tam bígl předvede, co umí a pro co byl stvořen a dlouhá léta šlechtěn. Prostě lovecký pud a vynikající nos nezapře. Dá se říci, že je konečně jako ryba ve vodě. A tak s páníčkem k jeho velké radosti běhá po lese, dohledává prase, stopuje, hlásí, ukazuje odložení, poslušnost i klid při střelbě. Prostě si ten den báječně užije a všechny dvounožce naprosto utahá.

Krajská výstava psů Staňkov 2013, rozhodčí MVDr. Šimek Fr.
Bára (Carrie Chaverim) Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz
Fíbí (Faia Chaverim) Výborná 1
Daisy Chaverim Výborná 1, Vítěz třídy
beagle výstavy a zkoušky beagle výstavy a zkoušky
krajská výstava psů Staňkov 8.5. 2013
Bára (Carrie Chaverim) Výborná 1, vítěz třídy a krajský vítěz (rozhodčí Šimek Fr.)
Kuba s Bárou (Carrie Chaverim) v junior handlingu na Podbrdské výstavě psů, 8.6. 2013 v Rokycanech
zobrazit více fotek...
beagle výstavy a zkoušky beagle výstavy a zkoušky
Děti v junior handlingu: Štěpánek a Daisy, Anežka a Fíbí
beagle výstavy a zkoušky beagle výstavy a zkoušky
Děti v junior handlingu: Kuba a Bára
Psí akce, výlety a tábory:
Letní tábory Nýrsko.
V létě o prázdninách bývá veselo. S hektikou balíme stan, psy, sebe, vše se snažíme nacpat či našlapat do dodávky, a co se nevejde do auta, tak i do přívěsu a "kočujeme" směr Nýrsko na letní výcvikový tábor. Když se vše opět podaří vybalit, připravit a zjistit, co jsme zapomenout neměli a co naopak přebývá, začíná ta pravá sranda. Děti a psi si jí náramně užívají. My dospělí, když popadneme dech, tak také. Takže mezi výcvikem, vařením, počítáním dětí i psů, plánujeme výlety, stopovačky, koupání... Je toho opravdu dost, co se dá v tak hezkém koutě Pošumaví dělat. A tak po týdnu se vracejí nadšené děti, vyblbnutí psi a vyčerpaní dospělí, kteří touží po klidné dovolené.
psí akce, výlety a tábory - tábor Nýrsko psí akce, výlety a tábory - tábor Nýrsko
Kuba a Bára (Carrie Chaverim) na soustředění v Nýrsku: "Kdo bude rychlejší?" V Nýrsku: "Z kladiny je vždy bezva výhled!"
zobrazit více fotek...
psí akce, výlety a tábory - tábor Nýrsko psí akce, výlety a tábory - tábor Nýrsko
"Tak kam zavelíš, kamaráde?" Štěpánek a Daisy v Nýrsku, naše nerozlučná dvojice
psí akce, výlety a tábory - tábor Nýrsko psí akce, výlety a tábory - tábor Nýrsko
Kuba a Bára: Skokovky a tunely, to milujeme....
psí akce, výlety a tábory - tábor Nýrsko psí akce, výlety a tábory - tábor Nýrsko
Štěpánek a Daisy: naše nerozlučná dvojice při tréninku
psí akce, výlety a tábory - tábor Nýrsko psí akce, výlety a tábory - tábor Nýrsko
Jedna večerní po tréninku, spokojení, najíst a na kutě... Jedna společná smečková z dobývání hradu Pajrek
psí akce, výlety a tábory - tábor Nýrsko psí akce, výlety a tábory - tábor Nýrsko
zříceninu hradu Pajrek dobyli i naši věrní čtyřnožci - a tak mezi středověkým zdivem se objevovaly tlapky, uši, ocasy...
certifikát Chaverim